SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Fruktskål 8482083
nr 848 2083
Fruktskål
Nysilver, 20-tal, höjd: 11 cm
måndag 23 september 2013
kl 18:22:46
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.